SenSura Mio 2-dílné podložky konvexní
Zavřít
view countries map 
Coloplast webové stránky ve 32 zemích

Vyhledat webové stránky v jiné zemi

Zpět na české webové stránky Coloplast

Najděte webové stránky Coloplastu ve vaší zemi

Informace o produktu

Popis výrobků

Podívejte se na popis

Popis výrobků

Konvexní podložka SenSura Mio Convex má zakřivený tvar, který vyhovuje nerovným kožním oblastem, stomiím v tzv. dolíku a stomiím, které potřebují podporu nebo pomoc při protlačení nad úroveň kůže. Díky kombinaci s elastickým lepícím materiálem bezpečně padne na individuální křivky těla.

Hlavní výhody:

 • Adaptabilní konvexní lepicí materiál s integrovanou flexi sítí pro unikátní kombinaci stability a ohebnosti.
 • Elastický lepicí materiál bezpečně přilne k tělu a přizpůsobí se individuálním křivkám těla.
 • Nové mechanické upínání pro kontrolu a pocit jistoty

Dvoudílná konvexní podložka s mechanickým upínáním SenSura Mio Convex Click je tvořena adaptabilní  konvexní miskou a elastickým lepicím materiálem. Podložka je samostatná a není přímo spojena se sáčkem,  aby bylo možné sáček vyměnit bez nutnosti výměny podložky. Stomický sáček je spojen s podložkou pomocí nového mechanického upínání Click, které slyšitelným “cvaknutím” oznamuje, že je stomický sáček bezpečně připojen k podložce. Systém SenSura Mio Convex Click se dodává se širokým výběrem konvexních  podložek ve variantách  Light (mírný konvex) a Deep (hluboký konvex) v různých velikostech a možnostech vystřihování otvoru pro stomii. Sáčky se dodávají také v různých objemech a s velikostí upínacího kroužku o průměru 40, 50, 60 nebo 70 mm. Sáčky jsou k dispozici v průhledné variantě nebo ve variantě potažené šedou textilií.

Mírná konvexní podložka Light Convex je určena pro stomie v úrovni kůže, které potřebují mírný tlak, aby se ústí stomie protlačilo nad úroveň kůže, nebo pro stomie, které mají vpadlé okolí a proto je potřeba mírně zakřivená podložka, aby bylo zajištěno perfektní přilnutí kolem stomie.

Hluboká konvexní podložka Deep Convex je určena pro stomie pod úrovní kůže, které potřebují velký tlak, aby došlo k protlačení ústí stomie nad úroveň kůže nebo pro stomie v hluboko vpadlých oblastech, které potřebují větší zakřivení podložky, aby bylo zajištěno perfektní přilnutí kolem stomie.

--------------------

* Ve srovnání se standardními pomůckami, které jsou definovány jako nejlepší předepisované nebo prodávané stomické pomůcky.

Zavřít

Varianty výrobků

Prohlédněte si varianty výrobků
Zavřít

Varianty výrobků

Název pomůcky Velikost otvoru Typ podložky Ouška k přídržnému pásku Otvor[mm] Poznámka k variantám výrobků Počet kusů v balení
Podložka SenSura Mio Convex 10-20mm mírný konvex s oušky 40 mm Kód SÚKL: 5008347 5
Podložka SenSura Mio Convex 15-30mm mírný konvex s oušky 50 mm Kód SÚKL: 5008351 5
Podložka SenSura Mio Convex 15-40mm mírný konvex s oušky 60 mm Kód SÚKL: 5008353 5
Podložka SenSura Mio Convex 15-53mm mírný konvex s oušky 70 mm Kód SÚKL: 5008355 5
Podložka SenSura Mio Convex 10-20mm hluboký konvex s oušky 40 mm Kód SÚKL: 5008360 5
Podložka SenSura Mio Convex 15-30mm hluboký konvex s oušky 50 mm Kód SÚKL: 5008363 5
Podložka SenSura Mio Convex 15-40mm hluboký konvex s oušky 60 mm Kód SÚKL: 5008366 5
Podložka SenSura Mio Convex 15-53mm hluboký konvex s oušky 70 mm Kód SÚKL: 5008371 5
Zavřít

Otázky a odpovědi

Prohlédněte si podrobnosti
Zavřít

Otázky a odpovědi

Otázka: Co způsobuje, že pomůcka SenSura Mio Convex zajišťuje unikátní kombinaci stability a ohebnosti?
Odpověď: SenSura Mio Convex obsahuje adaptabilní konvexní podložku s unikátní integrovanou sítí flexi zón, které poskytují stabilitu a podporu, například když je třeba protlačit ústí stomie nad úroveň kůže nebo odtlačit a udržet kožní záhyby od sebe, ale současně je tak ohebná, že se můžete pohybovat pohodlně a s jistotou. Konvexní podložka SenSura Mio Convex je k dispozici ve verzi Light (mírný konvex) a Deep (hluboký konvex) a každá verze má svou unikátní kombinaci ohebnosti a stability, a proto vyhovuje individuálním potřebám.

 

Otázka: Jak je možné, že se konvexní pomůcky SenSura Mio Convex tak dobře přizpůsobují tvaru těla?
Odpověď: Pomůcky SenSura Mio Convex mají elastický lepicí materiál, který se přizpůsobí individuálním tělesným tvarům a přirozeným pohybům těla, takže perfektně přilnou a drží na těle. Umí se přizpůsobit i kýle, jizvám a kožním záhybům. Pomůcky SenSura Mio jsou pružné stejně jako vaše kůže, takže se při pohybu jednoduše natahují spolu s ní.

 

Otázka: Proč má textilie sáčku SenSura Mio Convex neutrálně šedou barvu?
Odpověď: Barva textilie sáčku SenSura Mio Convex byla vybrána ze stovek barevných odstínů tak, aby působila co nejdiskrétněji pod oděvem jakékoli barvy,‭‬ včetně bílé. Na rozdíl od ostatních stomických pomůcek se sáček SenSura Mio Convex vyrábí z materiálu, který na těle normálně nosíme, tedy z tkané látky. Na dotek je měkká a pohodlná, při kontaktu s oděvem nedochází ke tření a po sprchování není mokrá. Díky látce, ze které je sáček vyroben, vypadá navíc stomický sáček spíš jako součást oděvu než jako zdravotnická pomůcka.

 

Otázka: Jak dokáže pomůcka SenSura Mio Convex zmírnit nadouvání sáčku plyny?
Odpověď: Trik spočívá v použití kruhového předfiltru, který chrání karbonový filtr a membránu před zanesením výměšky ze stomie. Předfiltr se méně ucpává a bylo prokázáno, že zmírňuje nadouvání sáčku plyny až o 61 %.

 

Otázka: Jaké jsou výhody mechanického upínání Click?
Odpověď: Součástí nového mechanického upínání Click je vlnkovitý upínací kroužek poskytující kontrolu a jistotu. Slyšitelné cvaknutí potvrzuje, že stomický sáček byl bezpečně připevněn k podložce. Než je stomický sáček ve své pozici uzamčen, můžete jej pootočit do polohy, která vám vyhovuje.

Zavřít

Hlavní výhody

Konvexní podložka SenSura Mio Convex s mechanickým upínáním

Už není třeba dělat kompromisy mezi stabilitou a ohebností.

Prozkoumejte kouzlo adaptabilní konvexní podložky.
Zavřít

Už není třeba dělat kompromisy mezi stabilitou a ohebností.

Na světě nenajdete dvě stejná těla. Každý člověk má individuální tělesné křivky, které se liší velikostí i tvarem a tvar těla se mění během dne i při pohybu. Proto je tak těžké vytvořit skutečně vyhovující pomůcky, které perfektně padnou.

Hlavní výhody

 • Konvexní pomůcka SenSura Mio Convex má adaptabilní konvexní podložku a elastický lepicí materiál, které poskytují bezpečnější přilnutí* na nerovnosti v okolí stomie, pro stomie ve vpadlých oblastech a pro stomie, které potřebují tlak, aby se jejich ústí protlačilo nad úroveň kůže.
 • Adaptabilní konvexní tvar podložky s integrovanou sítí flexi zón poskytuje unikátní kombinaci stability a ohebnosti, takže zažijete novou úroveň pohodlí a přitom se budete cítit stále stejně bezpečně.
 • Elastický lepicí materiál zajistí, že se pomůcka může natahovat a znovu smršťovat spolu s kůží. Kůže je přirozeně pružná, takže se může při pohybu těla ohýbat a natahovat. Materiál SenSura Mio Convex je pružný stejně jako kůže, takže se při pohybech těla jednoduše ohýbá a natahuje spolu s ní.

  --------------------

  * Ve srovnání se standardními pomůckami, které jsou definovány jako nejlepší předepisované nebo prodávané stomické pomůcky.

   
Zavřít
Konvexní podložka SenSura Mio Convex s mechanickým upínáním

Optimální diskrétnost a přirozený vzhled

Seznamte se s novým designem stomického sáčku
Zavřít

Optimální diskrétnost a přirozený vzhled

Nová pomůcka SenSura Mio Convex vypadá jinak než ostatní stomické sáčky. Cílem návrhu bylo vytvořit diskrétní sáček, který vypadá přirozeně.

Hlavní výhody

 • Na rozdíl od ostatních stomických pomůcek se sáček SenSura Mio Convex vyrábí z materiálu, který na těle normálně nosíme, tedy z tkané látky. Na dotek je měkká a pohodlná, při kontaktu s oděvem nedochází ke tření a po sprchování není mokrá. Díky látce, ze které je sáček vyroben, vypadá navíc stomický sáček spíš jako součást oděvu než jako zdravotnická pomůcka.
 • Barva textilie sáčku SenSura Mio Convex byla vybrána ze stovek barevných odstínů tak, aby působila co nejdiskrétněji pod oděvem jakékoli barvy,‭ včetně bílé.
 • Barva textilie sáčku SenSura Mio Convex se nesnaží napodobit barvu kůže. Je to optimálně diskrétní osobní doplněk, takže se s ním můžete cítit sebejistě.
Zavřít
Konvexní podložka SenSura Mio Convex s mechanickým upínáním

Nový filtr pro lepší noční spánek

Seznamte se s unikátním kruhovým filtrem
Zavřít

Nový filtr pro lepší noční spánek

Měli jste někdy problémy s tím, že se stomický sáček nadouval plyny? Součástí kruhového filtru je jedinečný předfiltr, který problém nadouvání zmírňuje.

Hlavní výhody

 • Úkolem předfiltru je chránit uhlíkový filtr a membránu, protože tyto dvě součásti jsou velmi citlivé na kontakt se stolicí. Protože se kruhový filtr méně často ucpává, filtr vydrží déle filtrovat vzduch a vy to poznáte, protože se sáček méně nadouvá plyny. 
 • Bylo prokázáno, že kruhový filtr skutečně zmírňuje nadouvání sáčku plyny až o 61 %. Kruhový filtr zvyšuje diskrétnost a přispívá k lepšímu nočnímu spánku.
Zavřít

Video a animace

Hodnocení uživatelů

Příslušenství a doplňky

SenSura Mio Click   2-dílné podložky

SenSura Mio Click 2-dílné podložky

Nová podložka, která perfektně padne na tělesné křivky, s novým mechanickým upínáním, které vydává slyšitelné kontrolní cvaknutí. 

Prohlédnout SenSura Mio Click 2-dílné podložky
Brava těsnící tvarovatelné kroužky

Brava těsnící tvarovatelné kroužky

Vytváří dlouhotrvající nepropustné utěsnění mezi stomií a pomůckou a tím snižuje podtékání.

Prohlédnout Brava těsnící tvarovatelné kroužky
Brava vyrovnávací elastické pásky

Brava vyrovnávací elastické pásky

Brání odlepování okrajů podložky a přidržují podložku na místě

Prohlédnout Brava vyrovnávací elastické pásky
Brava odstraňovač adheziv

Brava odstraňovač adheziv

Bezbolestné a snadné odstranění pomůcek

Prohlédnout Brava odstraňovač adheziv
Zavřít
SenSura Mio  2-dílné podložky konvexní

Objednávka vzorku

Coloplast SenSura Mio 2-dílné podložky konvexní

Děkujeme

Vaše objednávka vzorku byla úspěšně přijata

Prohlédněte si verzi pro počítač