Zavřít
view countries map 
Coloplast webové stránky ve 32 zemích

Vyhledat webové stránky v jiné zemi

Zpět na české webové stránky Coloplast

Najděte webové stránky Coloplastu ve vaší zemi
Zpět na Interaktivní průvodce pro stomiky

Je při nalepování podložky obtížné zajistit správnou přilnavost stomické pomůcky?

Špatné přilnutí je obvykle zapříčiněno zbytky lepicích materiálů z předchozí pomůcky, které způsobí nerovný povrch, chloupky, které oslabí účinek adheziva nebo pokud je kůže během nalepování vlhká. Více informací najdete níže v sekci Rady a doporučení

Doporučení

Brava odstraňovač adheziv Brava odstraňovač adheziv

Bezbolestné a snadné odstranění lepících materiálů

Brava odstraňovač adheziv představuje snadný způsob, jak odstranit podložku a jakýkoli lepící materiál z kůže bez zhoršení přilnutí následující použité pomůcky.

Více

Odstraňovač lepících materiálů se používá k tomu, aby vám usnadnil odstranění pomůcky.

Odstraňovač adheziv Brava kůži nedráždí a při použití nepálí. Umožňuje snadné odstranění podložky a zbytků lepících materiálů. Neobsahuje alkohol, takže na kůži  nepálí ani ji nedráždí. Zaschne během několika sekund, takže nemá vliv na přilnutí další pomůcky, můžete tedy aplikovat novou podložku.
 

Odstraňovač adheziv Brava se dodává ve spreji a v jednotlivě balených ubrouscích, což je velice praktické. Jemný sprej umožňuje snadné odstranění podložky, ubrouskem jemně odstraníte zbytky lepících materiálů z kůže. Díky své velikosti je ubrousek praktický při použití mimo domov a na cestách.

Problémy s podtékáním, podrážděním kůže nebo zápachem? Brava vám pomůže najít správné řešení s použitím on-line průvodce.

Brava stomický pudr Brava stomický pudr

Snižuje podráždění kůže

Brava stomický pudr snižuje podráždění kůže, které vzniká, pokud je kůže vystavena vlhkosti. Pudr pohlcuje vlhkost, takže kůže zůstává suchá. Lze jej použít na okolí stomie nebo pod lepicí materiál.

Více

Brava stomický pudr snižuje podráždění kůže, které vzniká, pokud je kůže vystavena vlhkosti. Pudr pohlcuje vlhkost, takže kůže zůstává suchá. Lze jej použít na okolí stomie nebo pod lepicí materiál.

Problémy s podtékáním, podrážděním kůže nebo zápachem? Brava vám pomůže najít správné řešení s použitím on-line průvodce.

Pomůcky řady Brava® jsou zdravotnické prostředky. Před použitím se poraďte s odborníkem, čtěte pečlivě návod k použití a informace o bezpečném používání.

Objednat vzorky

Zbytky adheziva

  • Pro optimální přilnavost je nutné, aby byla kůže dokonale suchá a čistá. Vlhkou kůži opatrně osušte hygienicky čistou měkkou tkaninou. Oblast stomie můžete vysušit také fénem nastaveným na studené nebo vlažné foukání.
  • Udržet vývod v suchu během aplikace nové pomůcky může být obtížné, pokud je vylučování výměšků nepřetržité. Omotání gázy kolem vývodu může s absorpcí výměšků pomoci.

Chloupky

  • Chloupky v oblast stomie pravidelně odstraňujte holením tak, aby délka chloupků byla na úrovni kůže a nedocházelo k nepříjemnému pichlavému pocitu.
  • Nepoužívejte holicí pěnu ani jiné podobné výrobky, použijte pouze čistý jednorázový holicí strojek. Chloupky můžete případně i přistřihnout nůžkami.

Vlhkost

  • Pro optimální přilnavost je nutné, aby byla kůže dokonale suchá a čistá. Vlhkou kůži opatrně osušte hadříkem z měkkého materiálu. Kůži můžete z vhodné vzdálenosti osušit také pomocí fénu nastaveného na studenou nebo vlažnou teplotu.
  • Udržet vývod v suchu během aplikace nové pomůcky může být obtížné, pokud je vylučování vývodem stomie nepřetržitě aktivní. Omotání gázy kolem vývodu může při výměně pomůcky pomoct s absorpcí nežádoucích výměšků.
Zavřít

Objednávka vzorku

Děkujeme

Vaše objednávka vzorku byla úspěšně přijata

Prohlédněte si verzi pro počítač