Zavřít
view countries map 
Coloplast webové stránky ve 32 zemích

Vyhledat webové stránky v jiné zemi

Zpět na české webové stránky Coloplast

Najděte webové stránky Coloplastu ve vaší zemi
Zpět na Interaktivní průvodce pro stomiky

Správné nalepení stomické pomůcky a její utěsnění je klíčové

Pomůcka, která dobře kopíruje okolí stomie, dobře těsní a sedí na okolí stomie, hraje klíčovou roli v prevenci podtékání a kožních problémů v oblasti stomie. K udržení zdravé kůže také napomáhá správná každodenní péče o stomii. Dodržováním našeho Návodu – NALEPIT - ODLEPIT - ZKONTROLOVAT, budete mít jistotu větší spolehlivosti a těsnění vaší pomůcky.
Stomické pomůcky nejlépe chrání kůži v okolí stomie tehdy, když je jejich aplikace provedena správně.

Správný postup výměny pomůcky začíná správnou aplikací, tedy nalepením pomůcky.

 

Podívejte se na videonávody ke stomickým pomůckám >

Nejdůležitější je správná velikost!

Velikost a tvar stomie se může měnit

Mějte na paměti, že stomie může časem měnit tvar a velikost. Změna velikosti nebo tvaru stomie je normální, ale znamená, že musíte náležitě přizpůsobit velikost vystřiženého otvoru v lepícím materiálu. Abyste si byli jisti, že si vystřihujete správný otvor v lepicím materiálu, velikost stomie si pravidelně kontrolujte – zejména pokud máte vypouklý tělesný profil, stomii v bouli nebo hernii(kýlu). Vždy si stomii odměřte měrkou přiloženou v každém balení kapes. Pokud máte pochybnosti nebo pokud si všimnete změny na samotné stomii, například změnu barvy nebo struktury, poraďte se s vaší stomickou sestrou.

Ujistěte se, že používáte pomůcku, která dobře sedí na vaši stomii

Pro ochranu kůže v okolí stomie je používání správné pomůcky naprosto nezbytné. Pouze tak dosáhnete těsné a spolehlivé přilnutí. Protože se váš tělesný profil může časem změnit, doporučujeme čas od času provést kontrolu tělesného profilu.

disclaimer

Pomůcky řady Brava® jsou zdravotnické prostředky. Před použitím se poraďte s odborníkem, čtěte pečlivě  návod k použití a informace o bezpečném používání.

Zavřít

Objednávka vzorku

Děkujeme

Vaše objednávka vzorku byla úspěšně přijata

Prohlédněte si verzi pro počítač