Zavřít
view countries map 
Coloplast webové stránky ve 32 zemích

Vyhledat webové stránky v jiné zemi

Zpět na české webové stránky Coloplast

Najděte webové stránky Coloplastu ve vaší zemi
Zpět na Interaktivní průvodce pro stomiky

Stomický sáček se naplňuje plyny a nadouvá

K nadouvání stomického sáčku dochází, když plyny uniklé ze stomie nemohou odejít přes filtr pryč z pomůcky a hromadí se v sáčku. Následný zvýšený tlak může způsobit odlepení adhezivní vrstvy od kůže.

Doporučení

  • Zkuste měnit sáček častěji (doporučujeme jednou denně) nebo vyzkoušejte dvoudílné pomůcky, abyste mohli nechat podložku na těle a jen vyměnit sáček s novým účinnějším filtrem.
  • Další výhodou dvoudílných pomůcek je to, že přebytečný plyn můžete jednoduše vypustit odpojením a opětovným připojením sáčku.
  • Pokud používáte výpustné sáčky, přebytečný plyn můžete vypustit otevřením a zavřením ventilu nebo výpusti.

Zacházení s filtrem

Pokud používáte filtr, který je součástí stomické pomůcky, omezte jeho používání, protože to může vést ke hromadění plynů v sáčku.

Zapisování jídel může pomoct odhalit příčinu plynatosti. Některá jídla – především kořeněná jídla, potraviny s vysokým obsahem vlákniny, listová zelenina, fazole a čočka – mohou plynatost zhoršovat, stejný efekt můžou mít také sycené nápoje a pivo.

Zjištění příčiny plynatosti vám může pomoct kontrolovat množství plynu, který se do zažívacího traktu dostane, nebo se v něm vytvoří. Můžete zkusit vynechat vždy jednu kategorii jídel, dokud příčinu neodhalíte.

Zavřít

Objednávka vzorku

Děkujeme

Vaše objednávka vzorku byla úspěšně přijata

Prohlédněte si verzi pro počítač