Zavřít
view countries map 
Coloplast webové stránky ve 32 zemích

Vyhledat webové stránky v jiné zemi

Zpět na české webové stránky Coloplast

Najděte webové stránky Coloplastu ve vaší zemi
Zpět na Interaktivní průvodce pro stomiky

Je kůže v okolí stomie následkem podtékání podrážděná?

Kůže kolem stomie (peristomální kůže) by měla při správné péči vypadat stejně jako jinde na těle. Pokud je zarudlá, svědí nebo pálí, je třeba hledat příčinu. K podtečení může dojít, pokud je vystřižený otvor příliš velký nebo pokud stomická pomůcka neodpovídá vašemu tělesnému profilu. Další informace najdete níže v sekci Rady a doporučení

Doporučení

Brava ochranný film Brava ochranný film

Ochranný film, který nepálí na kůži a chrání ji před vlivem výměšků a lepících materiálů

Ochranný film Brava omezuje kožní problémy spojené s podtékáním a neustálým odlepováním a nalepováním stomické podložky. Zároveň nemá negativní vliv na správné přilnutí stomické podložky na kůži.

Více

Ochranný film vytvoří na kůži bariéru a tak ji chrání před působením výměšků a vlivem lepících materiálů.

Ochranný film na kůži nepálí a omezuje kožní problémy spojené s vlivem výměšků a lepících materiálů. Na kůži vytváří tenký film, který jí umožňuje dýchat a chrání ji před poškozením. Zaschne během několika vteřin a nevytváří na kůži zbytky, takže můžete nalepit novou stomickou podložku. Dodává se ve spreji a v jednotlivě balených ubrouscích. Díky své velikosti je ubrousek praktický při použití mimo domov a na cestách.

Problémy s podtékáním, podrážděním kůže nebo zápachem? Brava vám pomůže najít správné řešení s použitím on-line průvodce.

Brava® Seal kroužek Brava® Seal kroužek

Těsnící vyrovnávací kroužek Brava® Seal vytváří těsnení mezi stomií a podložkou a slouží k ochraně před podtékáním a k ochraně kůže. Těsnící kroužek lze také jednoduše  tvarovat, aplikovat a odstraňovat.

Více

Těsnící vyrovnávací kroužek Brava® Seal má nové polymerové složení, které je navrženo tak, aby chránilo před podtékáním a chránilo kůži, čímž poskytuje dvojitou ochranu. Snadno se tvaruje, takže padne dobře kolem stomie a může se použít pro vyrovnání prohlubní, vrásek a záhybů na kůži. Lze jej snadno a čistě odstranit a na kůži zanechává jen minimální zbytky.

 

Brava bariérový krém Brava bariérový krém

Chrání a pečuje o suchou a podrážděnou kůži.

Bariérový krém Brava pomáhá hojit bolavou, suchou a podrážděnou kůži. Má zvlhčující účinek a umožňuje podložce přilnout ke kůži.

Více

Bariérový krém je určen ke zvlhčení a péči o podrážděnou kůži.

Bariérový krém Brava® má zvlhčující účinek, který pomáhá hojit bolavou, suchou a podrážděnou kůži. Vytváří dlouhodobou bariéru, která chrání kůži před dalším poškozením výměšky a lepícími materiály. Podložka tak přilne ke kůži a umožňuje snadné nošení pomůcky.

Problémy s podtékáním, podrážděním kůže nebo zápachem? Online nástroj Brava vám pomůže najít správné řešení!

Pomůcky řady Brava® jsou zdravotnické prostředky. Před použitím se poraďte s odborníkem, čtěte pečlivě návod k použití a informace o bezpečném používání.

Objednat vzorky

Měření a vystřihování

Než začnete s vystřihováním, pomocí šablony pro změření stomie (je součástí balení) pečlivě zkontrolujte, že se chystáte použít vystřihovací šablonu se správně zaznačenou velikostí stomie. V případě potřeby požádejte o pomoct vaši stomickou sestru.

  • Pokud je adhezivum na kůži příliš dlouhou dobu, ztrácí svou přilnavou schopnost a už dostatečně nechrání. Na co si dávat při výměně adheziva pozor pro dosažení optimální doby pro nošení zjistíte v Průvodci aplikací, odstraněním a kontrolou.
  • Při aplikaci stomické pomůcky zkontrolujte, že je adhezivní vrstva dokonale přilepena ke kůží okolo stomie.
  • Pokud je adhezivum na kůži příliš dlouhou dobu, ztrácí svou přilnavou schopnost a už dostatečně nechrání. Na co si dávat při výměně adheziva pozor pro dosažení optimální doby pro nošení zjistíte v Průvodci aplikací, odstraněním a kontrolou.
Zavřít

Objednávka vzorku

Děkujeme

Vaše objednávka vzorku byla úspěšně přijata

Prohlédněte si verzi pro počítač