Zavřít
view countries map 
Coloplast webové stránky ve 32 zemích

Vyhledat webové stránky v jiné zemi

Zpět na české webové stránky Coloplast

Najděte webové stránky Coloplastu ve vaší zemi
Zpět na Interaktivní průvodce pro stomiky

Stomická pomůcka sice nepodtéká, ale kůže je přesto podrážděná?

I nesprávná péče o pokožku kolem stomie a nešetrné odstraňování pomůcky může vést k jejímu podráždění. Řešením je používat k péči o kůži kolem stomie pouze prostředky k tomu určené a při odlepování vždy použít odstraňovač adheziv. Více informací najdete níže v sekci Rady a doporučení

Doporučení

Brava odstraňovač adheziv Brava odstraňovač adheziv

Bezbolestné a snadné odstranění lepících materiálů

Brava odstraňovač adheziv představuje snadný způsob, jak odstranit podložku a jakýkoli lepící materiál z kůže bez zhoršení přilnutí následující použité pomůcky.

Více

Odstraňovač lepících materiálů se používá k tomu, aby vám usnadnil odstranění pomůcky.

Odstraňovač adheziv Brava kůži nedráždí a při použití nepálí. Umožňuje snadné odstranění podložky a zbytků lepících materiálů. Neobsahuje alkohol, takže na kůži  nepálí ani ji nedráždí. Zaschne během několika sekund, takže nemá vliv na přilnutí další pomůcky, můžete tedy aplikovat novou podložku.
 

Odstraňovač adheziv Brava se dodává ve spreji a v jednotlivě balených ubrouscích, což je velice praktické. Jemný sprej umožňuje snadné odstranění podložky, ubrouskem jemně odstraníte zbytky lepících materiálů z kůže. Díky své velikosti je ubrousek praktický při použití mimo domov a na cestách.

Problémy s podtékáním, podrážděním kůže nebo zápachem? Brava vám pomůže najít správné řešení s použitím on-line průvodce.

Brava ochranný film Brava ochranný film

Ochranný film, který nepálí na kůži a chrání ji před vlivem výměšků a lepících materiálů

Ochranný film Brava omezuje kožní problémy spojené s podtékáním a neustálým odlepováním a nalepováním stomické podložky. Zároveň nemá negativní vliv na správné přilnutí stomické podložky na kůži.

Více

Ochranný film vytvoří na kůži bariéru a tak ji chrání před působením výměšků a vlivem lepících materiálů.

Ochranný film na kůži nepálí a omezuje kožní problémy spojené s vlivem výměšků a lepících materiálů. Na kůži vytváří tenký film, který jí umožňuje dýchat a chrání ji před poškozením. Zaschne během několika vteřin a nevytváří na kůži zbytky, takže můžete nalepit novou stomickou podložku. Dodává se ve spreji a v jednotlivě balených ubrouscích. Díky své velikosti je ubrousek praktický při použití mimo domov a na cestách.

Problémy s podtékáním, podrážděním kůže nebo zápachem? Brava vám pomůže najít správné řešení s použitím on-line průvodce.

Pomůcky řady Brava® jsou zdravotnické prostředky. Před použitím se poraďte s odborníkem, čtěte pečlivě návod k použití a informace o bezpečném používání.

Objednat vzorky

Stomickou pomůcku odstraňujte vždy s opatrností, aby nedošlo k poškození kůže.
Na šetrný postup odstranění pomůcky se podívejte ve videu.

Správná technika odstranění

  • Pokud je kůže poškozená při vnějších okrajích kontaktu s adhezivní vrstvou, můžete příští adhezivní vrstvu posunout a nalepit tak, aby při každé nové aplikaci byla na trochu jiném místě. Toho dosáhnete jednoduše mírným posunutím vystřihovaného otvoru.

  • Ujistěte se, že při aplikaci stomické pomůcky postupujte správně ("Jak správně měnit stomickou pomůcku")

  • Zkontrolujte, zda používáte optimální stomickou pomůcku ("Posouzení okolí stomie a vhodnosti stomické pomůcky")

  • V případě, že i přes výše uvedené rady máte stále obtíže s odstraněním stomické pomůcky, existují pomůcky s méně silným adhezivem, které pro vás mohou být vhodnější. Pro více informací se obraťte na Linku péče o klienty Coloplast 800 100 416.
Zavřít

Objednávka vzorku

Děkujeme

Vaše objednávka vzorku byla úspěšně přijata

Prohlédněte si verzi pro počítač