Zavřít
view countries map 
Coloplast webové stránky ve 32 zemích

Vyhledat webové stránky v jiné zemi

Zpět na české webové stránky Coloplast

Najděte webové stránky Coloplastu ve vaší zemi
Zpět na Interaktivní průvodce pro stomiky

Obáváte se podtečení během sexu a intimností?

Pocit nejistoty a obavy z podtečení můžou mít negativní vliv na stomikovu sebedůvěru. To může ztěžovat prožívání intimních chvilek nebo zahájení sexuálních aktivit. Rady a doporučení naleznete níže.

Doporučení

Brava® Seal kroužek Brava® Seal kroužek

Těsnící vyrovnávací kroužek Brava® Seal vytváří těsnení mezi stomií a podložkou a slouží k ochraně před podtékáním a k ochraně kůže. Těsnící kroužek lze také jednoduše  tvarovat, aplikovat a odstraňovat.

Více

Těsnící vyrovnávací kroužek Brava® Seal má nové polymerové složení, které je navrženo tak, aby chránilo před podtékáním a chránilo kůži, čímž poskytuje dvojitou ochranu. Snadno se tvaruje, takže padne dobře kolem stomie a může se použít pro vyrovnání prohlubní, vrásek a záhybů na kůži. Lze jej snadno a čistě odstranit a na kůži zanechává jen minimální zbytky.

 

Pásek Brava, půlkruh s postranními výběžky, 20 ks Pásek Brava, půlkruh s postranními výběžky, 20 ks

Lepší fixace podložky ve vypouklých oblastech těla kolem stomie

Elastické vyrovnávací pásky Brava® lépe fixují podložku ve vypouklých oblastech těla kolem stomie, například pokud máte stomii v kýle. Pásky jsou elastické, takže se pružností přizpůsobí vašemu tělu.

Více

Elastické vyrovnávací pásky Brava® jsou navrženy tak, aby bránily odlepování a rolování okrajů podložky a bezpečně přidržely stomickou podložku na místě. Jsou tak pružné, že se přizpůsobí tvaru vašeho těla a ponechají vám volnost pohybu. To může znamenat větší pocit bezpečí a delší dobu nošení vaší pomůcky.

Jsou také šetrné k pokožce, protože pohlcují vlhkost.

Elastické vyrovnávací pásky Brava® jsou k dispozici také v dalších tvarech, aby se přizpůsobily jiným tělesným profilům v okolí stomie a typům lepicího materiálu.

Brava vyrovnávací elastické pásky Brava vyrovnávací elastické pásky

Pásky jsou elastické, takže se pružností přizpůsobí vašemu tělu

Elastické pásky Brava fixují podložku na místě. Jsou pružné, takže se přizpůsobí tvaru vašeho těla a jeho pohybům.

Nyní jsou k dispozici nové tvary pásků, které vyhovují jakémukoli tvaru těla či tvaru pomůcky!

Více

Elastické vyrovnávací pásky Brava® jsou šetrné k pokožce a brání odlepování okrajů podložky a bezpečně přidržují podložku na místě. Jsou tak pružné, že se přizpůsobí tvaru vašeho těla a ponechají vám volnost pohybu. To může znamenat větší bezpečnost a delší dobu nošení pomůcky.

Lepí se na okraje podložky a podle potřeby můžete použít jeden nebo dva kusy.

Elastické vyrovnávací pásky Brava fixují podložku na místě. Jsou pružné, takže se přizpůsobí vašim pohybům.

Problémy s podtékáním, podrážděním kůže nebo zápachem? Brava vám pomůže najít správné řešení s použitím on-line průvodce.

Pásek vyrovnávací elastický Brava , rovný tvar Pásek vyrovnávací elastický Brava , rovný tvar

Pásky jsou elastické, takže se pružností přizpůsobí vašemu tělu.

Rovné vyrovnávací elastické pásky Brava® jsou vhodné pro hranaté stomické podložky. Přizpůsobí se vašemu tělu a drží podložku na místě.

Více

Rovné vyrovnávací elastické pásky Brava® jsou navrženy tak, aby bránily odlepování a rolování okrajů podložky a bezpečně přidržely podložku na místě. Jsou tak pružné, že se přizpůsobí tvaru vašeho těla a ponechají vám volnost pohybu. To může znamenat větší pocit bezpečí a delší dobu nošení vaší pomůcky.

Jsou také šetrné k pokožce, protože pohlcují vlhkost. 

Rovné vyrovnávací elastické pásky Brava® jsou k dispozici také v jiných tvarech, aby se přizpůsobily jiným tělesným profilům a typům lepicího materiálu. 

Pomůcky řady Brava® jsou zdravotnické prostředky. Před použitím se poraďte s odborníkem, čtěte pečlivě návod k použití a informace o bezpečném používání.

Objednat vzorky
  • Obecně platí, že byste se měli před sexuálními aktivitami nejprve poradit se svým lékařem pro případ, že jsou druhy sexuálních aktivit, kterých byste se měli s ohledem na váš konkrétní případ stomie vyvarovat.
  • V první řadě je dobré udržovat sáček čistý a prázdný. Můžete také sáček před aktivitou vyměnit za nový. Pro větší diskrétnost můžete zvolit rozměrově menší sáček.
  • Dobrou volbou je minisáček nebo uzavřený sáček. Pokud máte kolostomii, je pro vás dobrou volbou malá stomická zátka. Všechny tyto možnosti jsou diskrétnější, menší a méně objemné.
  • Muži mohou zvážit obléknutí tílka, které by stomický sáček překrylo, nebo podpůrný pás, který sáček pomůže zabezpečit.
  • Ženy se mohou cítit sebejistěji v intimním oblečení, které sáček překrývá, například košilce, korzetu nebo tílku. Další možností je spodní prádlo s rozparkem v rozkroku, které poskytuje stomii lepší oporu při pohybu.
  • Diskrétnost můžete zvýšit také použitím obalu na stomický sáček. Tyto obaly jsou dostupné v mnoha různých barvách, materiálech a vzorech, případně si můžete dokonce vyrobit vlastní.
Zavřít

Objednávka vzorku

Děkujeme

Vaše objednávka vzorku byla úspěšně přijata

Prohlédněte si verzi pro počítač