Zavřít
view countries map 
Coloplast webové stránky ve 32 zemích

Vyhledat webové stránky v jiné zemi

Zpět na české webové stránky Coloplast

Najděte webové stránky Coloplastu ve vaší zemi

Cestování při problémech s močovým měchýřem

Objevování nových míst je často důvodem k cestování - ale pokud jde o pocit bezpečí a pohodlí, je dobré omezit překvapení na minimum. Ať už se chystáte kamkoli, abyste se na cestu i pobyt speciálně připravili.

Před odjezdem

Náležitosti před odjezdem

Náležitosti před odjezdem

Na co nezapomenout? Co si vzít s sebou? Jak se sbalit chytřeji? Seznamte se s našimi tipy a triky a buďte dobře připraveni na cestu. Zjistit více
Zavřít

Náležitosti před odjezdem

 • Zaplaťte si cestovní pojištění.
 • Ujistěte se v předstihu, že máte dostatek pomůcek, a to i s dodatečnou rezervou.
 • Rozdělte si zásoby do různých zavazadel pro případ, že ztratíte zavazadlo nebo bude mít váš let zpoždění.
 • Nechte si podepsat cestovní certifikát od svého lékaře (rádi vám ho zašleme, zavolejte na bezplatnou linku 800 100 416). Potvrzení je dokladem, který prokazuje, že potřebujete mít u sebe více zdravotnických pomůcek.
 • Na cestovní certifikát si poznamenejte název pomůcky a kód z obalu, případně si pomůcku vyfoťte.

Připravte si pohotovostní balíček

Přibalte si pohotovostní balíček, který budete mít vždy u sebe. Balíček by měl obsahovat vše, co byste mohli potřebovat. Ať už letíte letadlem, jedete autem nebo cestujete letadlem, je dobré mít po ruce nejnutnější zásoby a osobní věci. 
Zavřít
Teplota prostředí působí na vaše pomůcky

Teplota prostředí působí na vaše pomůcky

Teplota ovlivňuje pružnost katétrů a může mít vliv i na životnost urinálního kondomu, proto buďte opatrní a věnujte skladování a přepravě svých pomůcek zvýšenou pozornost. Zjistit více

Okolní teplota působí na vaše pomůcky

Teplota působí na vaše pomůcky, proto si promyslete, jak se sbalit, jakým způsobem pomůcky v autě převážet nebo kam umístit příruční zavazadlo. Dbejte na to, aby vaše zavazadla s pomůckami nebyla na slunci. Respektujte také klimatické podmínky a dbejte zvýšené opatrnosti při používání pomůcek.

Skladování katétrů

Doporučujeme, abyste katétry vždy skladovali při pokojové teplotě. Krátkodobé skladování výrobků při extrémních teplotách (pod 0 stupňů Celsia a nad 60 stupňů Celsia) však nemá vliv na kvalitu výrobku. Vaše katétry tedy můžete uchovávat v nákladovém prostoru letadla, i když se jedná o velmi chladné prostředí. Uvědomte si, že čím je katétr chladnější, tím je tvrdší. Proto katétr před použitím zahřejte rukama nebo na teplém předmětu. 

Horké podnebí ovlivňuje urinální kondomy

Pokud používáte urinální kondomy a trávíte čas v teplejším podnebí, mějte na paměti, že urinální kondom může mít kratší životnost než obvykle, protože se budete více potit. Je proto důležité vzít si s sebou více urinálních kondomů, než jste zvyklí.

Zavřít

Na cestách - co je třeba brát v úvahu

Cesta letadlem

Cesta letadlem

Vyhněte se problémům s bezpečnostní kontrolou a mějte u sebe cestovní certifikát. Vezměte si s sebou pouze omezené množství tekutin. Rezervujte si také místo v uličce, nejlépe v blízkosti toalety. Zjistit více
Zavřít

Tipy na cestování letadlem

Rezervace letenky

Při rezervaci letenky si rezervujte sedadlo do uličky, abyste měli snadnější přístup na toalety. Zvažte sedadlo v zadní řadě, a to jak kvůli snadnějšímu přístupu na toaletu, tak kvůli menšímu počtu lidí, kteří budou kolem vás. Můžete se tak cítit klidněji a jistěji. Naplánujte si čas katetrizace. Je dobré provést katetrizaci před nástupem do letadla a vyhnout se cévkování na malé toaletě v letadle. 

Bezpečnostní kontrola na letišti

Vždy mějte u sebe cestovní certifikát, který bezpečnostním orgánům v různých jazycích vysvětluje váš zdravotní stav a nutnost mít u sebe větší množství zdravotnických pomůcek. To vám poskytne větší bezpečnost, klid a soukromí při průchodu bezpečnostní kontrolou.

Cestovní certifikát vám rádi pošleme, když se ozvete na linku Coloplast Care 800 100 416.

Tekutiny v příručním zavazadle

Žádný z katétrů Coloplast neobsahuje více tekutin, než je povolený limit.

Bezpečnostní skenery jsou schopny prohlédnout obal vašeho katétru, takže není nutné obal katétru otevírat a pomůcku znehodnotit.

Nezapomeňte, že existují omezení týkající se množství tekutiny, které si můžete vzít do příručního zavazadla. Pokud je to možné, zabalte si osobní věci v tekutém stavu do zavazadla, které odevzdáváte při odbavení na letišti, a nedávejte si je do příručního zavazadla.

Mezi tekuté věci patří: všechny nápoje, tekuté nebo polotekuté potraviny, kosmetika a toaletní potřeby, spreje, pasty, gely, roztoky na kontaktní čočky a všechny ostatní roztoky a předměty podobné konzistence.

Pokud si do příručního zavazadla berete tekutiny, neměly by mít objem větší než 100 ml.

Další informace naleznete před odletem na internetových stránkách letiště, ze kterého cestujete.

Zavřít
Hledá se toaleta

Hledá se toaleta

Opuštění domácího prostředí může vyžadovat další přípravu a přinášet další problémy. Přečtěte si tyto tipy a buďte lépe připraveni. Zjistit více
Zavřít

Buďte dobře připraveni

Zkontrolujte všechna místa, která chcete navštívit, a zjistěte, zda mají toalety. To může být obzvláště užitečné, pokud potřebujete toaletu, která je přístupná pro vozíčkáře. Můžete si je najít na internetu nebo jim v případě pochybností zavolat. Zjistěte si také, zda je běžné platit za použití toalet poplatek, a ujistěte se, že s sebou máte drobné mince v místní měně. Doporučujeme naučit se slovo "toaleta" v místním jazyce.

Používání katétru - naplánujte si svůj rozvrh

Naplánujte si všechny návštěvy toalety (katetrizace) během svého pobytu. Naplánujte si čas katetrizace na každý den tak, abyste měli k dispozici přístupnou toaletu. Naplánujte si katetrizaci před nebo po aktivitě. Abyste nezapomněli, můžete si na hodinkách nebo telefonu nastavit budík, který vám to připomene. 

WheelMate

Aplikace WheelMate vám pomůže najít toalety a parkoviště v mnoha částech světa. Nejenže vám pomůže najít toaletu, ale předchozí návštěvníci dané toalety ji mohou ohodnotit a zveřejnit na webu - a vy můžete také.

Více informací o aplikaci WheelMate >

Zavřít

V místě pobytu

Jídlo a pití - nezpomeňte!

Jídlo a pití - nezpomeňte!

Změna prostředí a rutiny má často vliv na trávení. Snažte se vyhnout zácpě a dehydrataci, které mohou zhoršit problémy s močovým měchýřem a trávením. Zjistit více
Zavřít

Tipy na stravování a pití na cestách

Pokud cestujete do horkého podnebí, riskujete dehydrataci. Většina lidí by měla vypít 1,5 až 2 litry vody denně - pokud vám lékař neřekne jinak, a pokud je venku teplo, musíte pít ještě více vody. Pití dostatečného množství vody je velmi důležité.


Vodní přikázání

 • Pokud si nejste jisti kvalitou pitné vody, kupujte si balenou vodu.
 • Nečistěte si zuby vodou z vodovodu.
 • Buďte opatrní také s ledem, ovocem a zeleninou.
 • Dbejte na to, abyste pili dostatek vody (vyhýbejte se přílišnému množství alkoholu, kofeinu a slazených nápojů, protože to zvyšuje pravděpodobnost dehydratace).
 • Mějte po ruce láhev s vodou, abyste se mohli často napít.

 

Jak poznáte, že jste vypili dostatek vody?

Jedním ze způsobů, jak zjistit úroveň hydratace, je zkontrolovat barvu moči. Pokud jste dobře hydratováni, bude pravděpodobně světlá a budete močit častěji.


Na co myslet při jídle

 • Ať už jíte cokoli, dbejte na to, aby byl pokrm dobře tepelně upravený - zejména ryby a maso.
 • Snažte se jíst potraviny bohaté na vlákninu.
 • Nejezte syrovou zeleninu omytou ve vodovodní vodě.
 • Některým lidem pomáhá užívání probiotik ve formě tablet.
Zavřít
Co dělat v případě nouze

V případě nouze

Předem si zjistěte, kde můžete vyhledat lékařskou pomoc a kde se ve vašem regionu nachází zastoupení společnosti Coloplast. Zjistit více

Buďte připraveni v případě nouze

Před cestou si zjistěte, kde a jak můžete v místě pobytu sehnat lékařskou pomoc. Pokud se chystáte na delší cestu, měli byste si zjistit, zda je možné získat potřebné pomůcky v místě vašeho pobytu. Případně si nechte zaslat zásoby pomůcek na adresu vašeho pobytu.

Zavřít
Zavřít

Objednávka vzorku

Děkujeme

Vaše objednávka vzorku byla úspěšně přijata

Prohlédněte si verzi pro počítač